TĀ KĀ DARBA VIETAS TURPINA STRAUJI PĀRVEIDOTIES DIGITĀLAJAM LAIKMETAM, ŠEIT IR GALVENĀS TENDENCES, KAS VĒROJAMAS 2022. GADĀ.

| 17 novembris 2021

Piecas tendences, kas noteiks digitālās darbavietas un IT lēmumus nākamajā gadā


Konica Minolta prognozē, ka 2022. gadā turpināsies straujais digitālās transformācijas temps, ko veicinājusi pandēmija, un digitālās darba vietas kļūs par standartu. Darbs hibrīdkomandās, kur daļa darbinieku pievienojas attālināti, bet citi atrodas birojos, būs izšķirošs, lai nodrošinātu pievilcīgu darba vietu. Tāpēc organizācijām būs jānodrošina iespēja strādāt attālināti un arī jāpārveido biroju dizains. Šādam elastīgākam darbaspēkam būs nepieciešami efektīvi saziņas un sadarbības rīki, un šo dinamisko hibrīdkomandas darba vidi palīdzēs nodrošināt mākoņa un "kā pakalpojums" risinājumi. Tajā pašā laikā uz organizācijām tiks izdarīts spiediens aizsargāt sevi pret arvien profesionālākiem drošības apdraudējumiem. Darba vietu ietekmēs arī ievērojamas sociālās prasības: Ja agrāk ilgtspēja IT jomā bija pozitīva atšķirība uzņēmumiem, kas īstenoja ilgtspējīgas programmas, tad klimatneitrālas darbavietas aizvien biežāk kļūst par standarta prasībām, un ilgtspējīgi risinājumi tagad būs "darbības licence". Tomēr vienlaikus organizācijām gūt panākumus šajās ļoti dinamiskajās vidēs palīdz vēl viens jauninājums: ātrāka un labāka lēmumu pieņemšana, ko veicina dati.


1. tendence: uz datiem balstīta lēmumu pieņemšana ir panākumu atslēga nepastāvīgā darba un tirgus vidē.
2022. gadā uz datiem balstīti procesi kļūs vēl svarīgāki, lai lēmumu pieņemšanā būtu soli priekšā. Tomēr 58% uzņēmumu joprojām paļaujas uz savu nojautu un pieredzi, nevis uz datiem un faktiem[1]. "Ikdienas uzņēmējdarbību veido arvien sarežģītāka lēmumu pieņemšana. Un dati kļūst par atslēgu, lai pieņemtu labāk pamatotus lēmumus - tas ir zelts, kas ir jāizcīna," skaidro Olafs Lorencs, Konica Minolta Business Solutions Europe Digitālās transformācijas nodaļas vecākais ģenerāldirektors. "Mērķis ir pārveidot darba vietas pieredzi, savienojot cilvēkus, telpas un tehnoloģijas, kas paredz datu vērtību, lai veicinātu dinamiskas pārmaiņas uzņēmējdarbībā. Pateicoties mūsu pieredzei papīra darba plūsmu pārvaldībā, mums ir ekspertu zināšanas, lai digitalizētu šīs darba plūsmas - galu galā nestrukturētus datus pārvēršot strukturētos datos." Lai atraisītu biznesa vērtību, ir nepieciešams identificēt pareizos datus milzīgajā datu apjomā, ko glabā uzņēmumi. Izmantojot mākslīgo intelektu un mašīnmācīšanos (ML), tas vairs nebūs laikietilpīgs un smagnējs manuāls process, ko veic darbinieki. Mākslīgais intelekts un ML apkopo un analizē milzīgus datu apjomus, lai atrastu būtiskas uzņēmējdarbības atziņas. Piemēram, ikdienas darbību var atvieglot un paātrināt ar Konica Minolta robotizētās procesu automatizācijas (RPA) rīkiem, kas pārņem vienkāršus un atkārtojošos uzdevumus, nodrošinot, ka darbinieki var pievērsties radošākiem un vērtīgākiem uzdevumiem. Līdzīgi arī datu drošības kontekstā Konica Minolta SIEM (Security Information and Event Management) sistēmu var izmantot, lai reāllaikā skenētu datus un nekavējoties atklātu draudus un pat iepriekš tos paredzētu.
 
2. tendence: labākais no abām pasaulēm: hibrīda birojs kļūs par standartu
Saskaņā ar aptaujas[2] datiem 52% darbinieku pēc pandēmijas vēlas būt elastīgāki attiecībā uz savu atrašanās vietu. Tas nozīmē, ka pat 2022. gadā digitālais attālinātais darbs vai hibrīdrisinājums daudzās organizācijās kļūs par noklusējuma normu, bet darbs tikai no organizācijas biroja - par izņēmumu. Ana Estebana, Konica Minolta Business Solutions Europe klientu ieskatu vadītāja, apraksta mainīgo darba vides paradigmu: "Birojs drīzāk tiks uztverts kā socializēšanās vieta. Tā būs vieta, kur notiks prezentācijas, komandas saliedēšanas vingrinājumi, jaunu projektu ieviešana vai jebkurš cits uzdevums, kur nepieciešams sapulcināt darbiniekus tiešai komunikācijai." Tāpēc risinājumi, kas nodrošina netraucētu apmaiņu un sadarbību, kļūs arvien svarīgāki. Ar Microsoft 365 Konica Minolta nodrošina gudru un savienotu darbu mākonī, piemēram, dodot iespēju komandām vienlaicīgi strādāt ar dokumentiem neatkarīgi no laika un vietas. Kā Microsoft globālais pārvaldītais partneris Konica Minolta sadarbojas ar Microsoft, lai paātrinātu mūsu klientu digitālās darbavietas transformāciju. Mazākam darbinieku skaitam fiziski atrodoties birojā, samazināsies nepieciešamība pēc biroja telpām, kā rezultātā biroji kļūs mazāki[3]. IT infrastruktūrai ir jāiekļaujas sarūkošajā telpā. Lielisks šīs evolūcijas piemērs ir Konica Minolta Workplace Hub - visaptverošs risinājums, kas apvieno servera infrastruktūru ar drukāšanas un dokumentu apstrādes iespējām vienā daudzfunkcionālā ierīcē.


 
3. tendence: mākonis kļūst par biznesa darba plūsmu centru, un "kā pakalpojums" risinājumi kļūst kritiski svarīgi biznesam.
2022. gadā spēja optimizēt IT resursu izmantošanu kļūs vēl aktuālāka, jo arvien pieaugs spiediens, ko rada prasmju trūkums. 65% IT direktoru piekrita, ka problēmas, kas saistītas ar IT talantu pieņemšanu darbā, negatīvi ietekmē nozari."[4] Tāpēc mākoņrisinājumi šeit var palīdzēt, atbrīvojot IT struktūrvienības no nepieciešamības pārvaldīt, nodrošināt un atjaunināt IT infrastruktūru, vienlaikus koncentrējot šos iekšējos resursus stratēģiski vērtīgākiem projektiem. Tajā pašā laikā mākoņrisinājumi ļauj organizācijām sekot līdzi izmaksām, elastīgi pielāgot pakalpojumus atbilstoši mainīgajām prasībām un ietaupīt budžetu serveru jaudai. Tas ļauj organizācijām neatkarīgi no to lieluma un spējas konkurēt cīņā par talantiem saglabāt līderpozīcijas tehnoloģiju jomā. "Tā kā mainās uzņēmējdarbības modeļi un pieaug nepieciešamība pēc elastīguma un efektivitātes, organizācijas atsakās no tradicionālās IT infrastruktūras un pāriet uz mākoņa stratēģiju," komentē Filips Šrēders (Philipp Schröder), Konica Minolta Business Solutions Europe portfeļa stratēģijas un pārvaldības vadītājs. "Tomēr viena no jomām, kas bieži vien joprojām darbojas uz vietējiem serveriem, ir drukas pārvaldības infrastruktūra. Pārvietojot drukas infrastruktūru uz mākoni, jūs ne tikai uzlabosiet mobilo darbu, bet arī atbrīvosiet IT personālu no sloga, kas saistīts ar dažādu printeru serveru pārvaldību."
 
tendence. 4. tendence: izspiedējvīrusu draudi uzņēmumiem palielināsies
Viens no hibrīdā un elastīgā darba modeļu izaicinājumiem ir datu drošības uzturēšana un galu galā uzņēmumu intelektuālā īpašuma aizsardzība. Patiešām, Konica Minolta veiktajā pētījumā konstatēts, ka 37 procenti organizāciju attiecina vīrusu, ļaunprātīgu programmatūru vai vispārēju drošības apdraudējumu tieši uz apstākļiem, kas radušies COVID-19 situācijas dēļ[5]. Vairāk nekā puse aptaujāto uzņēmumu pēdējo divu gadu laikā jau ir piedzīvojuši incidentu ar izspiedējvīrusu programmatūru, kas to padara par reālu apdraudējumu. Anonīmās kriptovalūtas izplatība arvien profesionālākiem noziedzniekiem atvieglo izpirkuma maksu iekasēšanu[6]: "Tā kā pieaug digitālo darba procesu skaits, potenciālie kiberuzbrukumu mērķi uzņēmumos vairojas. Gan programmatūrai, gan aparatūrai ir jāveido spēcīga siena pret šiem draudiem. Tādējādi kiberdrošībai ir jākļūst par vēl lielāku organizāciju prioritāti," skaidro Konica Minolta Business Solutions Europe produktu vadītājs Torbens Movka (Torben Mowka). Bieži vien organizācijas savā darba kārtībā neņem vērā to, ka daudzfunkcionālie printeri var būt arī hakeru uzbrukumu vārti. Tāpēc Konica Minolta ir veikusi plašus daudzfunkcionālo ierīču testus, ko nodrošināja NTT DATA un NTT Ltd. drošības nodaļa. 80 stundu ilgajā testā inženieri neveiksmīgi mēģināja uzlauzt ierīces. Turklāt papildu Bitdefender vīrusu skenēšanas risinājums reāllaikā skenē ienākošos un izejošos datus, meklējot inficētus datus. Ja drukāšanas uzdevumi ir inficēti, Bitdefender tos izdzēš.
 
5. tendence: Ilgtspēja darbavietā - no atšķirtspējas līdz ierastai darbībai
2021. gada novembrī Lielbritānijā notikušajā COP26 samitā pasaules valstu līderi pulcējās, lai apspriestu mūsu laika tēmu Nr. 1 - klimata pārmaiņas un nepieciešamos pasākumus, lai apturētu to katastrofālās sekas. Visām ieinteresētajām pusēm ir jāievieš efektīvi pasākumi - tostarp uzņēmumiem. Uzņēmumā Konica Minolta ilgtspēja jau ilgu laiku ir neatņemama uzņēmējdarbības un stratēģijas sastāvdaļa. Tas ietver arī ilgtspējīgus pakalpojumus klientiem, kuru mērķis ir samazināt CO2 emisijas. Piemēram, bizhub ECO pakalpojums piedāvā iepriekš iestatītu ekoloģisku konfigurāciju multifunkcionālajām iekārtām, kas ietaupa toneru un automātiski dzēš tukšās lapas. Tas ietver arī programmu Enabling Carbon Neutrality, kas ļauj kompensēt oglekļa emisijas ierīces dzīves cikla laikā. Kopš 2015. gada jau ir kompensētas 30 000 tonnas CO2. Papildus tam, pateicoties sadarbībai ar Treedom, par katru pārdoto bizhub ECO pakalpojumu Kenijā tiek iestādīts koks. "Ar šo pakalpojumu mēs sniedzam ieguldījumu gan ekoloģiskos, gan sociālos risinājumos," skaidro Konica Minolta Business Solutions Europe Ilgtspējas pārvaldības vecākā eksperte Šarona Heimanna. "Ilgtspēja attiecas arī uz visu ierīču un palīgmateriālu dzīves ciklu. Konica Minolta produkti ir izstrādāti, domājot par materiālu un enerģijas taupīšanu un ilgu kalpošanas laiku, lai tos pēc pirmās lietošanas reizes varētu viegli izmantot atkārtoti vai pārstrādāt pēc to kalpošanas cikla beigām.""Ņemot vērā visus gaidāmos izaicinājumus, es ticu, ka 2022. gads būs gads, kad mēs visi varēsim izmantot jaunas iespējas, lai uzlabotu uzņēmējdarbības rezultātus, uzlabotu labklājību darba vietā un ilgtspējīgāku un drošāku darba vidi."

Olafs Lorencs, Konica Minolta Business Solutions Europe Digitālās pārveides nodaļas vecākais ģenerāldirektors.

[1] How Many Business Decisions Are Based On Gut Feel Rather Than Data?, BI-Survey, https://bi-survey.com/business-decisions-gut-feel
[2] What employees are saying about the future of remote work, McKinsey, 2021, https://www.mckinsey.com/business-functions/people-and-organizational-performance/our-insights/what-employees-are-saying-about-the-future-of-remote-work
[3] Fortune 500 Executives Tell Us What Their Post-COVID Workplaces Will Look Like, Great Place to Work, 2021, https://greatplacetowork.com.vn/resource/fortune-500-executives-tell-us-what-their-post-covid-workplaces-will-look-like/  
[4] Harvey Nash / KPMG CIO Survey 2020: Everything changed. Or did it?, https://home.kpmg/xx/en/home/insights/2020/09/harvey-nash-kpmg-cio-survey-2020-everything-changed-or-did-it.html
[5] Konica Minolta research reveals the impact of Covid-19 on small and medium-sized businesses, Konica Minolta/Keypoint Intelligence, 2021, https://www.konicaminolta.eu/eu-en/news/konica-minolta-research-reveals-the-impact-of-covid-19-on-small-and-medium-sized-businesses
[6] Ransomware and cryptocurrency: A match made in hell, 2021, https://bravenewcoin.com/insights/ransomware-and-cryptocurrency